Başlangıç > SOSYAL MEDYA > Sosyal medya takipçilerini müşterilere dönüştürme

Sosyal medya takipçilerini müşterilere dönüştürme

Sosyal medya takipçilerini müşterilere dönüştürme, sosyal medyada para kazanma

Sosyal Medyada hangi kanal takipçilerinin müşteriye dönüştüğü sorulduğunda çoğunlukla cevap Facebook olmuyor. Peki ya Twitter veya Google+ ?

Sosyal Medyada pazarlama yapmak sanılanın aksine çokta kolay değildir. Takipçilerinizi müşterilere dönüştürmek için belirlenmesi gereken bir strateji vardır. Kendinizi müşteriniz yerine koyun ve sorun : “Neden bu firmanın Facebook sayfasını beğeneyim ki?” Bu sorunun cevabı çoğunlukla “Çünkü onlardan alışveriş yapıyorum” değildir.

Tüketiciler sosyal medyayı genellikle bir şeyi almadan önce, karar aşamasında, veya ürünü aldıktan sonra firmadan destek alabilmek için kullanırlar. Bir markanın sayfasındaki yorumlar, insanların o marka hakkındaki düşünceleri satın alımlarını etkileyen faktörlerdir.

Yoksa sayfanızı beğenen sayısının çok fazla olmasının, kayda değer bir önemi yoktur.

Firmaların “iş” yaptığı en büyük sosyal medya networklerinden birisi LinkedIn. Sebebi ise, platformun iş dünyası tarafından yoğunlukla kullanılması.

Aslında burda sosyal medyadaki herhangi bir mecrayıda suçlamanın anlamı yok. Önemli olan, sosyal medya üzerinde kullanacağınız stratejiler. Eğer Facebook, Google+, LinkedIn, Twitter, Pinterest veya diğer sosyal kanallardaki takipçilerinizi müşterileriniz haline getirmek istiyorsanız, onlara doğru içeriği, doğru zamanda vermeli ve aksiyona geçmeleri için bir sebep sunmalısınız. Takipçilerinize doğru çağrıyı yaptığınızda, onlarda buna cevap verecektir.

KAYNAK : http://isilanlaridunyasi.com/blg-sosyal-medya-takipcilerini-musterilere-donusturme-sosyal-medyada-para-kazanma-89e8

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: