Başlangıç > Kariyer, SOSYAL MEDYA > SOSYAL MEDYA UZMANI İHTİYACI

SOSYAL MEDYA UZMANI İHTİYACI

Dijital dünyanın getirilerinden yararlanmak isteyen firmalar işe alımları hızlandırdı. Son 3 ayda dijital pazarlama alanında çıkan ilanlar bir önceki 3 aya göre yüzde 53 arttı. Bu alanda yetişmiş eleman yetersizliği, deneyimsiz gençler için de kariyer fırsatı anlamına geliyor.sosyalmedyabeklenenler

Dijital pazarlama genel tanımıyla geleneksel medyadan uzak yöntemlerle, markayı tanıtmak ve yapılan işi desteklemek amacıyla internet, mobil ve diğer interaktif platformları kullanmak anlamına geliyor. Şirketler dijital pazarlama kanalları sayesinde ürünlerini geniş bir kitleye duyurabilecekleri gibi sadece ürünleriyle ilgilenen kitleye de reklamlarını gösterebiliyor, daha fazla müşteri verisi toplayabiliyor, gelecek tepkilere göre stratejilerini değiştirebiliyor, kullanıcılarla direkt iletişime geçebiliyor. Bu alan, sosyal medyadan arama motoru optimizasyonuna pekçok uzmanlığı içeriyor.

 EN ÇOK SOSYAL MEDYA UZMANI ARANIYOR
Dijital pazarlamanın yangınlaşması ve gelişmesi bu iş alanına olan ilgiyi de arttırdı. Yenibiris.com’da yer alan ilanlara başvurular son 3 ayda, bir önceki 3 aya göre yüzde 50 arttı. Başta sosyal medya uzmanı olmak üzere dijital pazarlama uzmanı, online iletişim uzmanı, adwords hesap yöneticisi, sosyal ağlar iletişim uzmanı, SEO uzmanı, SEM uzmanı, şirketler tarafından en çok aranan pozisyonlar arasında.

görsel kaynağı : http://www.sunipeyk.com

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: