Tweepi’la Twitter Takipçisi Nasıl Arttırılır?

Tweepi’la Twitter Takipçisi Nasıl Arttırılır?

Sosyal medyaya bayılmamızın nedenleri arasında şüphesiz yazıp çizdiğimiz, paylaştığımız şeyleri takip eden bir kitleye ulaşabiliyor olmamız da var. Like almak, paylaşılmak, takip edilmek, kabul edelim ki hepimiz için önemli.

Twitter’da da takipçi sayısını arttırmanın çeşitli yolları var. Bu yollardan bir tanesi olan Tweepi . Tweepi kullanımını görsellere beraber anlatan bir siteye rastladık ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Kaynak aldığımız sitenin adresi sayfanın en altında mevcuttur.

İlk olarak http://tweepi.com/ adresine giriyoruz. Log in sekmesine tıkladıktan sonra Twitter ismimizi ve şifremizi yazıyor ve sisteme giriş yapmış oluyoruz. Ayrıca direkt Twitter hesabınızla da giriş yapabilirsiniz. Daha sonra “my dashboard” sekmesine tıklıyoruz.

tweepi1

Karşımıza gelen ekrandaki “follow followers” sekmesine tıklıyoruz:

tweepi2

Aşağıdaki örnekte “leventcemaydan” yazdığımız gibi çok takipçili RT hesaplarının isimlerini yazıyoruz. Çünkü RT hesaplarındaki takipçilerin dönüşleri çok daha fazla oluyor. Ünlülerin Twitter hesap isimlerini de yazabilirsiniz ama onların takipçilerinin çoğu sahte olabiliyor.

tweepi3

Daha sonraki sayfada Twitter hesabını yazdığımız kişinin takipçileri karşımıza çıkıyor. Bizim örneğimiz “leventcemaydan”dı ve aşağıdaki örnekte Levent Cem Aydan’ın takipçilerini görüyorsunuz. En baştaki kişiyi tıklayıp shift tuşuna basarak en sondaki kişiye tıkladığınızda sayfada bulunan tüm kişileri seçmiş oluyorsunuz. Yine sayfanın en altındaki “follow” tuşuna bastığınızda o kişileri takip etmiş oluyorsunuz. Sayfanın sağ altındaki displaying 1-20 kısmından 20 seçeneğini  40 olarak değiştirebilirsiniz. İlk sefer için bunu sizden Tweetlemeniz istenecek. Fakat birkaç saniye sonra bu tweeti silseniz bile bir dahaki seferlerde kişileri 40’ar 40’ar takip edebilirsiniz. Ayda bir bunu yapmanız yeterlidir. Daha sonra 2. sayfaya geçerek aynı işlemi tekrarlıyorsunuz.

tweepi4

Takip ettiğiniz kişiler sizi de takip etmeye başlayacaklarından bu yöntemle haftada 2.000 takipçi sayısına bile ulaşabilirsiniz.

Fakat önemli bir nokta şu: Takipçi sayınız 2.000’i geçmeden günde en fazla 300-400 kişi takip etmelisiniz. Çünkü aksi durumda Twitter hesabınızı banlayabiliyor. Hesabınızın banlanması durumunda ise Twitter’a mail gönderirseniz bu eğer ilk seferinizse hesabınız büyük ihtimalle geri açılıyor. 2000 takipçiniz olduktan sonra günde 1000 kişiyi takip edebilirsiniz ki bu şekilde takip ettiğiniz kişilerin 4’de 1’i de sizi takip edecektir.

Daha fazla kişi takip edebilmek için sizi takip etmeyenleri, hatta sizi takip edenleri bile arada silmeniz gerekli. Sizi takip etmeyen kişileri silmek için aşağıdaki sayfaya girip, takipçi arttırırken yaptıklarınızın aynısını yapıyorsunuz. Yani aşağıdaki sayfada görüldüğü gibi bu kez “follow followers” yerine “flush” sekmesine tıklayıp aynı işlemi yapmaya devam edebilirsiniz. “Cleanup” sekmesine tıklarsanız sizi takip edenleri de, yani takipçilerinizin hepsini silebilirsiniz.

tweepi5

kaynak :  http://1sosyalmedya.com/tweepida-twitter-takipci-arttirma-yontemi.html

tweepi , twitter, twitter takipçi arttırma, twitter takipçi kazanma, twitter tweepi

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: